I JFF

I JURAJSKI FESTIWAL FOTOGRAFICZNY – FOTOTRIP

Impreza odbędzie się w weekend 22-23.02.2014 r. w Hotelu Fajkier w Lgocie Murowanej Organizatorem jest Stowarzyszenie fotografów i filmowców JURASSIC PHOTO TEAM. Podczas pierwszej edycji tematem przewodnim Festiwalu jest fotografia podróżnicza czyli FOTOTRIP.

W Programie całego wydarzenia przewidziane są: prelekcje , zajęcia teoretyczne, praktyczne oraz warsztaty plenerowe. Będzie można nie tylko posłuchać, ale także obejrzeć prace fotografów podróżników tj. Marek Wilczek ”Kadrowanie wg Wilka”, Marek Piątkowski „¡No soy gringo!” – 1,5 roku podróży po Ameryce Południowej oraz Maciej Radomski „ Afrykańskie safari”.

Firmy FOTO-NOVA oraz FOTO 7 przygotowały warsztaty oraz pokazy sprzętu.

PLAKAT konkurs WYSTAWA

Podsumujemy również konkurs fotograficzny „Podróż w obiektywie”, organizowany w ramach Festiwalu. Wieczorem przewidziane jest ognisko integracyjne z małą niespodzianką – „Rysowanie światłem”.

Drugiego dnia odbędzie się plener fotograficzny w okolicach Góry Zborów oraz wizyta w Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury w Podlesicach. Skupimy się tam na temacie wschodu słońca, fotografii krajobrazowej, tworzeniu giga-panoram.

Następnie przeniesiemy się w historyczną inscenizację walk Rycerzy Średniowiecznych. Po powrocie z części praktycznej zakończymy wydrukami oraz wykładami na temat „Zarządzania barwami” w wykonaniu Marcina Bójko – redaktora naczelnego Digital Foto Video oraz obróbką giga panoram Rafała Leszczyńskiego.

Podczas Festiwalu będzie można zobaczyć także wystawę prac Andrzeja Palucha.

Założeniem Festiwalu ma być przede wszystkim świetna zabawa dla pasjonatów fotografii oraz integracją środowiska fotograficznego.

Miejsce należy rezerwować w Recepcji Hotelu. Wstęp na festiwal jest bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona.