V JFF

V JURAJSKI FESTIWAL FOTOGRAFICZNY

Przed nami kolejna już V edycja Jurajskiego Festiwalu Fotograficznego.Impreza odbędzie się weekend 23-25 Luty 2018 roku. Jest to jedna z najważniejszych Fotograficznych imprez, którą Jurassic Photo Team oraz Jurajskie Warsztaty rozpoczynają w roku 2018 i największe wydarzenie tego typu na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej !

Tegorocznym tematem przewodnim będzie (NIE)REALNY ŚWIAT.

Będzie fotogenicznie i kreatywnie. Połączenie świata twórców oraz świata reportażu. W programie przewidziano m.in.: spotkania z mistrzami fotografii, wykłady, warsztaty, prezentacje sprzętu, obróbkę graficzną i wydruki.

Impreza odbędzie się w Hotelu Fajkier Wellness&SPA w Lgocie Murowanej k/Kroczyc ” Hotel Przyjazny Fotografii”. Liczba miejsc została ograniczona do 120.

Festiwal wystartował w 2014 r. dzięki grupie przyjaciół z zawierciańskiego Stowarzyszenia Jurassic Photo Team. Pasja, kreatywność i zaangażowanie organizatorów pozwoliły stworzyć I, II, III oraz IV JFF a także cztery festiwale letnie – Photo Summer Day ( www.photosummerday.pl )

 

W tym roku patronat medialny objęli:
Fotoblogia, Mastercalass Fotografiia, Fotografuj.pl, Digital Foto Video, Dziennik Zachodni, NaszeMiasto.pl, Kulturalne Zawiercie, OtoZawiercie.pl, ITV Region.

Przedstawiamy także niekończącą się długą listę wystawców którzy będą do waszej dyspozycji:
SONY, OLYMPUS, PENTAX /RICOH,  FUJIFILM, EPSON, PERMA JET, EIZO, QUADRALITE ,SIGMA, PROFOTO, FOMEI, NISI, PATONA, SKLEPBEZNAZWY, MANFROTTO, NAJLEPSZEFOTO.pl, PEAK DESIGN, HORIZONT, MEDIKON, X-RITE, ROTOLIGHT, ROUGE, BENQ ……

Na naszym festiwalu zagości:

Jacek Bonecki – Ambasador Fujifilm Polska

(ur.04.04.1969 r. w Świnoujściu) – fotograf i popularyzator fotografii, operator filmowy, producent telewizyjny i dziennikarz. Warsztat  filmowca szlifował na Wydziale Telewizji i Filmu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jako fotograf uaktywnił się twórczo na początku lat 80. Eksperymentując z obrazem zaczął rozumieć fotografię jako odrębną dziedzinę sztuki. Umiejętności zdobyte w szkole filmowej oraz inspiracje czerpane z inscenizacji filmowej, przenikają się w jego pracach. Fotografie te opowiadają różnorodne historie. Jest artystą uniwersalnym i multitematycznym.  Mistrzowsko odnajduje się w takich dziedzinach jak fotografia podróżnicza, dokumentalna, motoryzacyjna, a także fotografia reklamowa. Z tą samą precyzją, estetyką i dbałością o szczegóły  uwiecznia na papierze postaci i przedmioty, a także statyczne motywy  studyjne i dynamiczne akcje reportażowe. Przestrzeń i  krajobraz, barwa i światło współgrają w jego pracach, dając niebywałe efekty wizualno-emocjonalne.

Marzena Rygielska – Catmeleon Studio

Założycielka firmy Catmeleon Studio. Z wykształcenia charakteryzator filmowy i teatralny, z pasji fotograf, rękodzielnik i kostiumograf. Przygodę z fotografią zaczęła w 2010r. jako makijażysta przy sesjach zdjęciowych, szybko rozszerzając swoje zainteresowania także na samo tworzenie zdjęć oraz ich postrprodukcję. W 2013r. postanowiła także zająć się przygotowaniem kostiumów oraz rekwizytów do sesji zdjęciowych, tworząc dzięki temu całkowiecie niepowtarzalne projekty. Najchętniej tworzy w klimatach horroru i baśni, czerpiąc z bogatej wyobraźni, książek, obrazów, mitologii czy gier komputerowych.

Przemysław Michalak – Partner Olympus Polska

Urodził się w 1975 roku w Nakle nad Notecią. Głównym motywem jego prac jest przyroda, zwłaszcza w skali makro. To właśnie fotografii makro poświęcił kilka ostatnich lat swojego fotograficznego życia. Fascynuje go to co małe, niewidoczne gołym okiem. Jest typem podglądacza, uwielbia pokazywać detaliczność. Niechętnie bierze udział w konkursach (laureat jednej z edycji konkursu Olympus Fotolotni), autor kilku zakontraktowanych sesji fotograficznych, jednak nie jest to jego domena. To co robi, woli traktować jako formę wypoczynku i odskoczni od codziennego życia.

Grzegorz Szafruga – Ambasador Fomei Polska

Zawiercianin, specjalizuje się w fotografii reklamowej i studyjnej. Ponad 14 lat z aparatem w ręku, a od 9 głównie w studio. Fotografuje od mody po kampanie zespołów sportowych czy samochodów. Zwolennik starej szkoły fotografii zakochany w świetle i jego możliwościach. Właściciel Skylight Studio, publikujący w Polsce i za granicą. Ambasador firmy Fomei i doradca w tematyce oświetlenia. Na 5 JFF poprowadzi Warsztaty praktyczne w tematyce uwaga : komiksowej. Także szykują się ciekawe stylizacje oraz masa praktycznych porad jak opanować światło błyskowe.

 

Andrzej Dragan – EPSON / najlepszefoto.pl

Urodził się w 1978 r., Studiował w Warszawie i na stypendiach w Amsterdamie, Oksfordzie i Lizbonie, uzyskał doktorat z fizyki kwantowej w 2005 r.  Zaangażowany w fotografię od 2003 roku. Publikował swoje prace w czasopismach i książkach w 12 krajach, w tym 200 najlepszych fotografów na świecie „Luzera” (2006). Nagrodzony na festiwalu reklamy KTR złotymi i srebrnymi medalami (2006), dwoma srebrnymi i brązowymi (2007), dwoma złotymi dwoma srebrnymi i dwoma brązami (2008). Nominowany do nagrody Lion Lion na festiwalu w Cannes (2006). Srebrny medal w konkursie Corbis Photography Awards (2007), złoty medal na festiwalu Golden Drum (2007), brązowy medal w konkursie Epica (2007). Trzecia nagroda w konkursie Pilsner Uruquell (2007). Fotograf roku 2007 (Digital Camera Magazine, Wielka Brytania), Srebrny medal w International Photography Masters Cup London (2010). Współpracował z agencjami Aria (Florencja), Brain, DDB, Euro RSCG, Gray, JWT, McCann-Erickson, Ogilvy (Dubaj), Ogilvy (Frankfurt), Outfit (Londyn), Publicis (Brasil), Scholz & Friends oraz TBWA (Londyn) dla marek takich jak Amnesty International, Arkadia, Axura, Channel 4, Converse, Energizer, PETA, Playstation, Police, Polpharma, Radio Eska i Xbox. W 2014 roku Andrzej założył studio filmowe Weird. Premiera otrzymała nagrodę Złotego Miecza za najlepszą pracę osobistą na festiwalu reklamy KTR (2014) oraz nagrodę Best in Show i Best CGI od Creative Review (2014). Weird niedawno wyprodukował teledysk do Behemoth (2015).

 

Gosia Jurasz – Ambasador Pentax Polska

Urodziłam się w Krakowie i w jego samym centrum mieszkałam większą część życia. Otoczona dużą ilością ludzi, jak to w dużych miastach bywa, czułam jak mrówka w mrowisku ale nie przeszkadzało mi to, a wręcz przeciwnie.
Początkowo na hobby, a teraz i pracę jaką wykonuję ma wpływ to że bardzo lubię ludzi. Lubię stać w tłumie i obserwować. Nieraz potrafię się tak zapatrzeć na kogoś interesującego, że wyobrażam jak bym go mogła przedstawić w portrecie.
Stawianie się w roli reżysera kadru to coś co daje mi najwiecej satysfakcji. Zaplanowanie sesji czyli stylizacji, miejsca i jakie emocje pokaże model na zdjęciu. Rozmowa czy mam wolną rękę czy może są konkretne oczekiwania z drugiej storny. Nieraz muszę spełnić prośby klienta, jednak bardziej mnie poniesie wtedy, gdy sama wszystko zaplanuję. Ważne by powiedzieli mi dlaczego przychodzą do mnie na sesję. Może być to na przykład sesja prezent albo pamiątka dla siebie.

Marek Arcimowicz – Ambasador SONY Polska

Urodził się w 1972 roku. Udało mu się ucisnąć w ukończeniu Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej między kolejnymi wyprawami, życiem w plecaku i torbie na aparat fotograficzny „.
Profesjonalna fotografia wkroczyła w jego życie podczas podróży do Tybetu w 1994 roku i później.
Przez kilka lat łączył rolę fotografa podejmującego trudne zadania z zadaniem konsultanta projektowego i organizatora specjalistycznych sesji w Alpinusie – tym razem największej polskiej firmie sprzętu outdoorowego.
Od 2000 roku nieprzerwanie współpracuje przy różnych projektach z NATIONAL GEOGRAPHIC – polską edycją, brał udział w jubileuszowej, zbiorowej wystawie „Through The Lens of NG”. Opublikowano ogromną liczbę jego zdjęć, w tym cztery fotoreportaże. Prace Marka zostały opublikowane także w Newsweeku, Men’s Health, Focus i wielu innych. Dwukrotnie laureat, jego prace otrzymały pierwszą nagrodę na XII i XIII Biennale Fotografii Górskiej w Polsce.

Sławek HESJA Krajniewski

Urodził się w dniu wojska polskiego w domu Mamy – malarki i Taty – dyrektora szkoły, co już na wejściu napiętnowało go zamiłowaniem do munduru, do sztuki i zdolnościami organizacyjnymi.
Przygodę z fotografią rozpoczął od późnych lat 70-tych i aparatu marki Smiena. Później przyszedł czas na Zenita i licealne, szkolne koło fotograficzne, które prowadził przez prawie 4 lata. Wraz z zakupem pierwszej lustrzanki Nikona rozpoczął się jego związek z tą japońską marką. Związek ów przejawiał się nie tylko używaniem sprzętu Nikon, ale również szeroką aktywizacją środowiska użytkowników Nikona. Do listopada 2009 roku hesja pełnił funkcję prezesa w Stowarzyszeniu Nikon Klub Polska a obecnie jest wykładowcą na Akademii Nikona. Sławek Krajniewski jest pomysłodawcą i prezesem Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych Air-Action (www.spfl.pl). W 2010 roku uruchomił projekt „Odloty hesji” składający się z wystaw fotograficznych oraz albumów z jego fotografiami lotniczymi. W 2012 roku został laureatem plebiscytu Lotnicze Orły w kategorii fotograf lotniczy. W portfolio Sławka znajdziecie zdjęcia z prawie każdej dziedziny, choć dominuje w nim tematyka lotnicza. Główną cechą jego fotografowania jest tworzenie obrazów, a nie jedynie zwykłe dążenie do „zatrzymywania czasu”.
Wkrótce opublikujemy listę prelegentów, plan warsztatów i inne szczegóły wydarzenia – śledźcie nas na FB oraz zaglądajcie na tą stronę 🙂

 

ZAPISY ELEKTRONICZNE

Prowadzone są wyłącznie zapisy elektroniczne. Liczba miejsc ograniczona do 120 osób.

UWAGA ! Decyduje kolejność zgłoszeń.
Po dokonaniu rejestracji proszę odebrać w ciągu 5 minut maila potwierdzającego.

PAKIET PLATYNOWY – BRAK MIEJSC
PAKIET ZŁOTY – OK – OSTATNIE WOLNE MIEJSCA !
PAKIET SREBRNY – OK – OSTATNIE WOLNE MIEJSCA !
PAKIET BRĄZOWY -BRAK MIEJSC

REGULAMIN V JFF

V Jurajski Festiwal Fotograficzny – 2018 – PROGRAM