9 Jurajski Festiwal Fotograficzny

25-27 Luty 2022

Przed nami IX edycja Jurajskiego Festiwalu Fotograficznego.

!!! UWAGA !!! Otwieramy zapisy na WARSZTATY FILMOWE w ramach 9 JFFZAPISY

Tegoroczna impreza planowana jest w terminie 25-27 lutego. Oficjale otwarcie 9 JURAJSKIEGO FESTIWALU FOTOGRAFICZNEGO nastąpi w  piątek 25 lutego, będzie to także dzień inspiracji, spotkań autorskich oraz warsztatów indywidualnych w mniejszych podgrupach, a zwieńczeniem tego dnia będzie wieczorna zabawa integracyjna. W sobotę 26 lutego planowane są już tradycyjne – całodniowe warsztaty z podziałem na 4 grupy oraz wykłady tematyczne. Ostatni dzień Festiwalu 27 lutego odbędą się warsztaty obróbki, warsztaty edycji zdjęć oraz podsumujemy wszystko wydrukami fotograficznymi. Ze względu na obostrzenia i sytuację epidemiczną w naszym kraju będziemy musieli dostosować się do panujących na dany termin obostrzeń.

Światło to jedna z najważniejszych wartości w fotografii. Światło tworzy klimat obrazu. Dobrze wykorzystane światło maluje niepowtarzalne kadry, wykorzystane w nieumiejętny sposób potrafi ten sam obraz zepsuć.


Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych przyjaciół, którzy będą chcieli tylko przetestować najnowszy sprzęt planujemy rozpocząć Festiwal w czwartek 24 lutego Dniem Otwartym!!!

To będzie nowość podczas Jurajskiego Festiwalu. Ze względu na ograniczoną liczbę osób na ten dzień zorganizowane zostaną zapisy.

Zapraszamy także do udziału w KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM, który realizujemy z naszymi Partnerami tuż przed Festiwalem jak i konkurs dla uczestników Festiwalu na miejscu 🙂
Rokrocznie realizujemy z Partnerami KONKURS FOTOGRAFICZNY z nagrodami dla uczestników Festiwalu, także można wygrać u nas podwójnie.

PULA NAGRÓD PONAD 10 000 zł

Liczba miejsc jest ograniczona.  Będzie na pewno fotogenicznie i kreatywnie, tak jak co roku :). W tej edycji postaramy się połączyć świat fotografii portretu, fotografii studyjnej, malowania światłem oraz reportażu. Nie zabraknie wielu inspirujących postaci i przyjaciół Festiwalu. W programie przewidujemy m.in.: spotkania z mistrzami fotografii, wykłady, warsztaty, prezentacje nowości sprzętowych, obróbkę graficzną, edycję i wydruki.

Od kilku lat Jurassic Photo Team (www.grupajpt.pl) wraz z Hotelem Fajkier ( Hotel Przyjazny Fotografii — www.hotelfajkier.pl) oraz Jurajskimi Warsztatami ( www.jurajskiewarsztaty.pl ) jest organizatorem tego wielkiego święta dla fotografów i osób związanych z fotografią. Festiwal odbędzie się w  niesamowitym miejscu jakim jest Jura Krakowsko-Częstochowska w Hotelu Fajkier *** Wellness SPA w Kroczycach. To już XVII Festiwal Fotograficzny organizowany przez nas na Jurze. Na każdym z nich pojawiają się znane nazwiska świata fotografii, pasjonaci fotografii oraz największe marki związane ze sprzętem. W ciągu tych dni uczestnicy spotkają się z znanymi fotografami  oraz specjalistami w danych dziedzinach. Już w najbliższym czasie przedstawimy Wam naszych patronów medialnych, patronów honorowych, prowadzących oraz zaproszonych gości.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „ART OF LIGHT”, gdzie będziemy odkrywać je w fotografii :

  • PORTRET
  • REPORTAŻ
  • KREACJĘ
  • FINE ART
  • EDYCJĘ
  • NATURĘ / PRZYRODĘ
  • OBRÓBKĘ GRAFICZNĄ

Zobacz nasze poprzednie edycje Festiwalowe 🙂

https://fb.watch/9Me4CtKtit/ – Zapowiedz 8 JFF 2021
https://fb.watch/9MebwOlYjo/ – Film z Letniego Festiwalu Photo Summer Day
https://fb.watch/9MelV8Fg7W/ – Warsztaty Balonowe

Na tegoroczny Festiwal potwierdzić w obecnej chwili możemy:

Warsztaty fotograficzne
– DAMIAN DREWNIAK – www.damiandrewniak.pl
– KAMILA GRUSS – www.kamilajgruss.pl
– MACIEJ GILLERT – www.maciejgillert.pl
– OSKAR WILK – Medikon
– PIOTR SKRZYPIEC – H&Y
– PETER BIELACK – Quadralite / Flashtime
– ARKADIUSZ GOLA – www.arekgola.com
– MICHAŁ TREUTLER – www.michal-treutler.pl
– KRZYSZTOF WASYLKOWSKI – https://wasylart.com/
– MAJA KUPIDURA – Quadralite / Pentax
– KAMIL GŁOWACKI – JUSTEDIT
– TOMASZ PRZYCHODZIEŃ – Kase Filter Europe
– ARCADIUS MAURITZ – Olympus Polska
– DAWID MAZUR – Ambasador nPhoto.com
– PIOTR WERNER – GlareOne
– MARCIN WOŹNIAK – GlareOne
Warsztaty filmowe – REJESTRACJA – 20 miejsc
……. a to dopiero początek. Oczekujemy potwierdzenia kolejnych prowadzących.
W tym roku spotkamy się z następującymi wystawcami:
SONY/ OLYMPUS/ PENTAX / RICOH  / EIZO / WACOM / MANFROTTO / LOWEPRO/ LAOWA / NEWELL/ VOIGTLANDER / FDIRECT/ GLARE ONE / PEAK DESIGN/  FINEART SKLEP / FOTO7 / SKLEP BEZ NAZWY /  QUADRALITE / NEXT77 / nPHOTO/ PATONA / FOMEI / MEDIKON / FOTOTECHNIKA / NEC/ STUDIO 5 S / NiSi / KASEFILTER / BENQ / CALIBRITE / LOUPEDECK / WZORNIKI.EU / CYFROWE.PL / FOTOFORMA / HORIZONT / NIKON/ ILFORD / PANASONIC LUMIX / BEIKS / H&Y/ FEIYUTECH / FOTOPRO / INFOTO / SARAMONIC / VEIKK
Patronat Medialny:
DFV / HECZKO / FOTOGRAFIA DLA CIEKAWYCH / DZ / NASZE MIASTO / FOTOGRAFICZNY PROGRAM BEZ NAZWY / TVP 3 KATOWICE / ZAWIERCIE 112 / ATELIORA / EDUWEB
Patronat Honorowy:
ZPAF okręg Śląski

PROGRAM 9JFF 2022

REJESTRACJA ELEKTRONICZNA
LISTA REZERWOWA

UWAGA !  Decyduje kolejność zgłoszeń.
Po dokonaniu rejestracji proszę odebrać maila potwierdzającego.

W celu dokonania rejestracji wypełnij niezbędne dane
( pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe )

KLAUZULA INFORMACYJNA

WYŻYWIENIE: STANDARD / VEGAN
Przedsprzedaż trwa do 13.02.2022 roku